Neapol – Nice

Futbalisti Neapolu pomýšľajú na štvrtú účasť v Lige majstrov. Vlani sa dostali do vyraďovacích súbojov, no v osemfinále bol nad ich sily Real Madrid. Neskorší víťaz milionárskej súťaže vyhral oba zápasy zhodne 1:3 a súperovi pripravil len druhú prehru z ostatných 21 domácich duelov v pohárovej Európe. V talianskej Serie A futbalisti spod Vezuvu skončili na treťom mieste, keď im priama miestenka do Ligy majstrov ušla len o bod. V dvojzápase s francúzskym Nice budú favoritom a akýmsi varovným prstom môže byť neúspech z roku 2014, keď v baráži nestačili na Athletic Bilbao. Za posledných 20 rokov čelili francúzskemu klubu len dvakrát, no pred štyrmi rokmi v oboch prípadoch zdolali Olympique Marseille.

Nice nie je pravidelným účastníkom predkôl európskych pohárových súťaží, skôr je to výnimkou. Avšak s poslednými dvoma sezónami môžu byť na azúrovom pobreží spokojní. V sezóne 2015/16 skončili štvrtí, a tak si zahrali v skupinovej fáze Európskej ligy. V nej odohrali poltucet zápasov, ale šesť bodov im na postup nestačilo. Vlani skončili v domácej Ligue 1 ešte o stupienok vyššie, a tak si vybojovali miestenku v 3. predkole Ligy majstrov.