Washington – St. Louis

V zápase Washingtonu Capitals so St. Louis Blues pôjde o konfrontáciu dvoch tímov, ktoré majú približne rovnakú bilanciu, ale momentálne sú v odlišnej forme. Zatiaľ čo Washingtonu sa darí vyhrávať vyrovnané zápasy, tak St. Louis v nich väčšinou ťahá za kratší koniec.

Washington má v tejto sezóne lepšie i horšie obdobia, ale nedarilo sa mu dosiahnuť nejakú dlhodobejšiu víťaznú sériu. Figuruje „až“ na ôsmej priečke Východnej konferencie, no pred tímami pod ním má veľký náskok. Momentálne sa mu darí, keď v predchádzajúcich deviatich dueloch dosiahol sedem výhier (tri po predĺžení a nájazdoch) a dve prehry (jednu po predĺžení). Naposledy doma nestačil na Dallas 2:3, čím sa skončila jeho osemzápasová bodová séria. Viaceré jeho stretnutia sú pritom veľmi vyrovnané.

Capitals sú výrazne ofenzívnym tímom, ktorý veľa gólov strieľa i inkasuje. Jeho najproduktívnejším hráčom i najlepším strelcom je suverénne 36-ročný Alexander Ovečkin, ktorý skóroval v štyroch súbojoch v rade a je už historicky tretím najlepším kanonierom NHL. Aktuálne sa z formy teší aj Jevgenij Kuznecov, ktorý bodoval v deviatich dueloch po sebe.

St. Louis sa nachádza na piatej priečke Západnej konferencie a to má na konte o tri body a tri odohrané zápasy menej ako Washington. Aj „bluesmani“ sa v tomto ročníku prezentujú skôr ofenzívnym hokejom. V poslednom čase hrajú veľa vyrovnaných zápasov, ale nedarí sa im ich doviesť do víťazného konca.

Z predchádzajúcich deviatich vystúpení vyhrali iba dve a v siedmich ťahali za kratší koniec (v troch po predĺžení alebo nájazdoch). Vo výbornej forme je David Perron, ktorý skóroval v šiestich stretnutiach v rade. Naposledy sa v Columbuse dokonca predviedol hetrikom a jednou asistenciou, no ani to „bluesmanom“ nestačilo a súperovi podľahli 4:5. Zo zdravotných dôvodov by mal chýbať druhý najproduktívnejší hráč tímu Vladimir Tarasenko.